“Miks ei võiks olla iga päev laulupidu?”

Tere Piret! Aitäh, et esitasid mulle väljakutse ämbritäis karastavat vett enesele kaela valada, kuid jätan selle siiski tegemata. Seevastu tegin aga hea meelega annetuse Janile, et tema soovid täituksid.

Samuti tänan Ahtot, kes kutsus pärast oma ämbri-katsumust kõiki annetama Eesti Lihasehaigete Seltsile, olenemata sellest, kas keegi kutsub neid end ämbriga üle kastma või mitte. Sellest postitusest sain ma ise ajendi ja tegin juba natuke aega tagasi toetuse mainitud seltsile.

Kuid kogu praegune IBC laine on pannud mind mõtlema ühele ütlusele. Möödunud suvel osalesid meist paljud tantsu- ja laulupeol. Ise osalesin neist viimasel. Senimaani on tore mõelda sellele ühtekuuluvustundele, mis valitses kõigi lauljate ja kuulajate südames. Sellest peost jäi meelde ütlus “Miks ei võiks iga päev olla laulupidu?”, mis tähistas siis mõtet, et miks ei võiks iga päev valitseda meie ühiskonnas selline ühtekuuluvustunne. Tuues seda mõtet tänasesse konteksti, siis on tore, et meie seas on vabatahtlikke annetajaid rohkem kui varem, kuid miks ei võiks see olla nii pidevalt?

Sellele mõttele tuginedes tegin ma ära selle, millele olin varemgi mõelnud. Nimelt tegin pangas püsikorralduse toetamaks Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi (http://lastefond.ee/). Nende tegevus on mind pikalt sümpatiseerinud ning leidsin, et just see on see ettevõtmine, mida ma soovin toetada. Igakuine toetussumma pole midagi jalustrabavat, kuid vähemalt on see pidev tugi, mida saab kasutada kellegi aitamiseks. Kui ka teised inimesed panevad iga kuu samasuguse väikse summa millegi hüvanguks tiksuma, siis aja jooksul võib keegi sellest väga palju võita.

SEEGA ÜLESKUTSE – toetame endale südamelähedasi ettevõtmisi pidevalt, mitte ainult kampaania korras. Ei hakka kellelegi seda kohustuseks tegema 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s